محل تبلیغات شما
فوق العاده:نادره حکیم الهی هنرمند مجسمه ساز و سنگ تراش و مادر ترانه علیدوستی هنرپیشه خوب کشورمان است .او تا به حال از موادی چون گل، سنگ، برنز، پاپیه ماشه و غیره برای ساخت مجسمه‌هایش استفاده کرده‌است، اما در سالهای اخیر بیشتر فعالیتهایش را روی تکنیک سنگ متمرکز کرده و معتقد است که تکنیک سنگ را بر دیگر تکنیک‌های مجسمه‌سازی ترجیح می‌دهد. در واقع وی یکی از مجسمه سازانی است که در رشتهٔ سنگ فعالیت مستمر داشته و تابه حال نمایشگاه‌های مختلفی از آثار او برگزار شده‌است. وی مؤسس آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی کانون هنر در شهر رشت می‌باشد.
او در شیراز به دنیا آمده اما از نوجوانی در تهران سکنا گزید و اکنون مانند بسیاری از هنرمندان برای ادامه کار و خلق آثار هنری به خلوت و آرامش گیلان پناه آورده است .
این بانوی هنرمند  می گوید : گیلان را به خاطر زیبایی و همچنین فرهنگ خوب مردمانش انتخاب کردم . دوست داشتم افتتاح کانون را با انجام یک عمل خیر آغاز کنم و این را به دفتر بازآفرینی شهرداری رشت پیشنهاد دادم.
حکیم الهی با ابراز خشنودی از همکاری شهرداری رشت با هنرمندان افزود: قرار بر این شد که چهار هفته روزهای دوشنبه از ساعت 4 تا 8 کارگاه رایگان مجسمه سازی با تدریس استادان مجرب درمحل آموزشگاه داشته باشیم و اول تیر روز ولادت امام حسن مجتبی و روز اکرام مجسمه ها را در حراج خیریه ای عرضه و درآمد حاصل از آن را به پرورشگاه مژدهی هدیه کنیم .
وی با اشاره به این که تکنیک مورد علاقه اش سنگ تراشی است از گشایش نگارخانه الهی با کارهای سنگ خود در آینده نزدیک خبر داد.
حکیم الهی افزود: یونس فیاض اولین استادم بود و بعد از آن خودم شروع به کار کردم ، افزون بر 25 مجسمه از سنگ ساخته ام و تعداد زیادی نمایشگاه انفرادی و گروهی داشته ام .
این هنرمند اهداف خود را تمرکز زدایی هنر از تهران به سمت شهرستانها، بالا بردن مهارتهای فردی و اشتغاایی ، شناخت و معرفی استعدادهای هنری به جامعه هنر ، شناسایی و راهنمایی کودکان مستعد عنوان کرد.
حکیم الهی خاطرنشان کرد : کلاسهای خلاقیت با هدف شناسایی استعدادها و کمک به والدین و کودکان در زمینه یافتن توانایی های هنرجو برگزار می شود .
به گفته وی تکنیک های درسی در این کلاس ها شامل آشنایی اولیه با رنگ و ترکیب مواد کولاژ،مجسمه سازی با خمیر،کار با گل و سفالگری ، شناخت مفهوم ریاضی ، تئاتر و پرفورمنس های خلاق و شاد است .
وی اظهار کرد: در این کانون ، رشته های مجسمه سازی ، سفالگری و نقش برجسته ، طراحی و نقاشی ، پتینه ، لعاب و نقاشی زیرلعابی ، خوشنویسی ، عکاسی ، گرافیک و داستان نویسی آموزش داده می شود.

کتاب:"پاندمی کووید19"با محوریت مقابله با بیماری کرونا ، منتشر شد.

کتاب مرکب طلایی(یادداشتی بر صنعت چاپ) منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

مجموعه سوالات : تاریخ ادبیات ایران(رشته حسابداری)

، ,سنگ ,مجسمه ,الهی ,وی ,حکیم ,حکیم الهی ,را به ,می شود ,مجسمه سازی ,و نقاشی ,الهی هنرمند مجسمه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آبی انگلیس ciatheaconma Thomas's page معمولی هستم مثل خودم لنز رنگی و لنز طبی سی لنز online ستارگان ۹۶ بخش خصوصی paimehapkuy عقاب طلایی asigmado